خدمات اکتشاف

شرکت مهندسی مشاوره ای پارس اولنگ با هدف مدیریت بر عملیات حفاری، مطالعاتی و مهندسی، از سال 1381 با پروژه تکمیلی معدن مس سونگون آغاز به کار نموده و امروز با نظارت بر عملیات حفاری 6 شرکت پیمانکار حفاری با 35 دستگاه فعال در استان های کرمان، آذربایجان شرقی، یزد، اصفهان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، آذربایجان غربی، اردبیل و قم به عنوان برندی نام آشنا در انجام امور اکتشافی مطرح  شده است.

این شرکت با راه اندازی چهار دفتر نظارت در استان های تهران، کرمان، آذربایجان شرقی و یزد و بکارگیری بیش از 70 کارشناس مجرب و با سابقه بیش از 10 سال در زمینه نظارت، لاگ، مدلسازی، تخمین و طراحی، ضمن نظارت بر عملیات حفاری و انجام پروژه های اکتشافی در معادن مهمی چون مس پورفیری سونگون، میدوک، دره زار، سرچشمه، مس رگه­ای چهار گنبد، چاه مسی، مس اسکارن مزرعه به متراژ بیش از 900 هزار متر در گستره وسیعی از میهن اسلامی توانسته نام خود را جاودانه سازد. این میزان حدود 23 درصد از کل متراژ حفاری ایران را شامل می‌شود. همچنین این شرکت برای نخستین بار در ایران، با بکارگیری سیستم مدیریت بانک اطلاعاتی اکتشافی (GDMS) از طریق نرم افزار Fusion شرکت Datamine، امکان دسترسی سریع و راحت کاربران به اطلاعات حفاری­ها را میسر کرده است.

دستورالعمل های تهیه شده توسط شرکت پارس اولنگ در زمینه فعالیت های اکتشافی به عنوان اسنادی ماندگار به تائید شرکت های ریوتینتو و شرکت ملی مس در آمده و به عنوان الگویی قابل استناد توسط دیگر شرکت های اکتشافی ایرانی شناخته شده است. بازبینی و نظارت نقشه ها و ژئودیتابیس های مربوط به زمین شناسی، توپوگرافی، ژئوشیمی و ژئوفیزیک در محیط GIS و مطابقت آن با استانداردهای  شرکت ملی مس ایران از دیگر خدماتی است که توسط این شرکت ارائه می شود.

شرکت پارس اولنگ با تکیه بر دانش و تخصص بالای کارشناسان مجرب خود همواره تلاش می کند تا خدماتی در حد استانداردهای بین المللی ارائه کند و با آموزش و تربیت نیروهای متبحر در بخش معدن نام خود را در سطح شرکت های معدنی دنیا مطرح سازد.

آرشیو

ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران:
عضویت در خبرنامه