خدمات ژئوتکنیک

شرکت پارس اولنگ یکی از شرکتهای برتر در زمینه ارائه خدمات ژئوتکنیک از جمله  مدلسازی، برآورد ریسک پذیری منطقه و طراحی سیستم های نگهدارنده سقوط سنگ، طراحی شیب بهینه، مونیتورینگ، طراحی سیستم‌های نگهداری در معادن زیر زمینی و تونلها و انجام مطالعات آزمایشگاهی مکانیک سنگ می باشد که در این زمینه از دانش کارشناسان مختلف داخلی و خارجی استفاده می نماید. این شرکت با کسب تجربه و تایید مشاوران خارجی توانسته پروژه های موفق مختلفی را طراحی و اجرا نماید.

یکی از پروژه­های موفق این شرکت طراحی و اجرای سیستم­های محافظ در برابر سقوط سنگ در بالادست کارخانه تغلیظ معدن مس سونگون، بوده که برای نخستین بار با حجم کلی بیش از 2000 متر مکعب دیوار گابیونی، اجرای 14000 متر سیستم های نگهدارنده فعال  و 630 متر دیوار فنسی توسط این شرکت، به انجام رسیده است.

 

وقوع زمین لرزه­ های آذربایجان شرقی (ورزقان و اهر) با شدت 6 و 6.4 ریشتری در تاریخ 21/5/91 باعث جابجایی بلوکهای سنگی 300 کیلوگرمی و 7 تنی در بالادست کارخانه تغلیظ و نوار نقاله معدن مس سونگون شد. بازدید بعد از زمینلرزه حاکی از عملکرد مثبت سیستم­های نگهدارنده نصب شده و جلوگیری از بروز فجایع احتمالی، است.

یکی دیگر از پروژه های موفق این شرکت در زمینه پایدارسازی سقوط سنگ  پروژه" تثبیت پایداری و جلوگیری از سنگ ریزش ترانشه های مشرف به حد فاصل تونل های72-73 راه آهن لرستان" می­باشد که در سال 93 با حجم کلی 6000 متر نگهدارنده اکتیو و 100 متر دیوار فنسی اجرا شده است.

 

آرشیو

ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران:
عضویت در خبرنامه