این پروژه در استان لرستان و در نزدیکی ایستگاه راه آهن کشور واقع در شهرستان سپید دشت انجام شده است. با توجه به توپوگرافی بسیار خشن منطقه و احتمال سقوط سنگ بر ریل راه آهن حدفاصل تونل های 72 و 73 جهت جلوگیری از خسارات مالی و جانی احتمالی، با نظارت عالیه راه آهن جمهوری اسلامی ایران، این پروژه اجرا شده است.

انجام کارهای زمین شناسی ، نظارت بر عملیات حفاری ، مدلسازی و تخمین ذخیره ، ژئوتکنیک

مجموعه معادن مس عباس آباد در شمال خاوری استان سمنان، در شمال و جنوب روستاي عباس آباد، حد فاصل شاهرود- سبزوار و 127 کیلومتری خاور شاهرود واقع شده است. معادن مس عباس آباد در شمال جاده شاهرود- سبزوار از شمال خاوری تا جنوب باختری شامل معادن لب کال، آسياديو، معدن بزرگ، دامن جلا و حمامی در شمال جاده شاهرود- سبزوار و معادن گورخان، گریک و چغندرسر (شمالي و جنوبي) در جنوب جاده شاهرود- سبزوار می¬باشد. شرکت پارس اولنگ در قالب قراردادی به ارائه خدمات مهندسی و مشاوره ای به این مجموعه مشغول می باشد.

ژئوشیمی MMI چیست؟ روش ژئوشیمی MMI (Mobile Metal Ions) یک روش اکتشاف ژئوشیمیایی پیشرفته برای یافتن ذخایر معدنی پنهان در عمق می باشد. هم اکنون شرکت های معدنی در دنیا از این روش برای یافتن انواع مواد معدنی شامل طلا، فلزات پایه، نیکل، اورانیوم، عناصر نادر خاکی و فلزات نادر و حتی یافتن کربناتیت ها و کیمبرلیت ها بهره می گیرند. روش MMI یک ابزار اکتشافی ژئوشیمیایی نوین و قدرتمند است که شرکت ها را قادر ساخته است تا دست به اکتشاف در مناطق جدید، و بازنگری در مناطق شناخته شده قدیمی بزنند در حالی که نسل های قدیمی ژئوشیمی خاک در این مناطق کاربردی نبوده اند.

شرکت مهندسی مشاوره ای پارس اولنگ با هدف مدیریت بر عملیات حفاری، مطالعاتی و مهندسی، از سال 1381 با پروژه تکمیلی معدن مس سونگون آغاز به کار نموده و راه اندازی چهار دفتر نظارت در استان های تهران، کرمان، آذربایجان شرقی و یزد و به کارگیری بیش از 70 کارشناس مجرب با سابقه بیش از 10 سال در زمینه نظارت، لاگ، مدلسازی، تخمین ذخیره و طراحی معادن، ضمن نظارت بر عملیات حفاری به متراژ بیش از 900 هزار متر در گستره وسیعی از میهن اسلامی توانسته نام خود را جاودانه سازد چرا که این میزان معادل حدود 23 درصد از کل متراژ حفاری ایران را شامل می شود.

پایدارسازی شیبها یکی از مهمترین مسائل در فعالیهای عمرانی و معدنی است. هر گونه تحلیل نادرست می تواند به خسارات جبران ناپذیر منجر شود. سقوط سنگ در شیروانی های سنگی و لغزش زمین در شیروانی های خاکی، عوامل طبیعی تهدید کننده سازه های سرمایه ای ساخت دست بشر از جمله ساختمانها، راهها و جاده ها،راه آهن و ... می باشد. این پدیده در معادن روباز، ترانشه های مشرف بر جاده ها، ساختمانها و تاسیسات مختلف، باعث ایجاد خسارات مالی فراوانی می شود. از این رو بررسی وضعیت پایداری و ارائه طرح نگهدارنده لازم برای تثبیت این شیروانیها بسیار حائز اهمیت است.

آرشیو

عضویت در خبرنامه